Lazer ile Cilt Gençleştirme Nasıl Oluyor?

Lazer ile Cilt Gençleştirme Nasıl Oluyor? Ciltte yaşın ilerlemesiyle birçok olumsuz değişim olmaktadır. Cildin yaşlanmasının temel nedeni cildin yenilenmesinin yeterli olamamasıdır. Cilt yeterli hızda yenilenemezse cilt yaşlanır. Cildin yaşlanmasının belirtileri birden fazladır. Yaşlanmayla ciltte lekeler artar. Cildin gerginliği azalır. Kollajen dokunun yenilenmesinin azalması ciltte sarkmalara neden olur. Cilt yüzeyinde kırışıklıklar oluşur. Gözenekler genişleyebilir. Parlaklığı azalır. Tüm bunlar yaşlı cilt görünümüne neden olur.

cilt gençleştirme

Lazer Cilt Gençleştirme

Cilt gençleştirme yöntemlerinin temelinde cildin yapımını hareketlendirmek yatar. Cildin yapım mekanizmaları nasıl harekete geçer? Bunu lazerler kontrollü hasar oluşturarak yaparlar. Fraksiyonel lazerler sağlam deri alanları bırakarak ciltte binlerce minik kolonlar şeklinde delik açarlar. Bu erimiş kanalcıklar çok küçük ve mikron çapındadır. Kanalcıkların yan tarafında bulunan sağlam doku adacıkları harekete geçer. Hemen yeni doku oluşumu başlar. Tedavi edilen alanlarda yeni doku oluşur. Yeni doku alanları eski dokudan daha gençtir. Yeni cilt dokusunun içeriğinde genç kollajen ve elastik lifler bulunur. Bu doku lifleri çok önemlidir. Cildi gergin ve düz şekilde bir arada tutan ağsı bir yapıya sahiptirler.

Böylece tamir edilen alanlardaki cilt daha sıkı ve gergindir. Bu gerginlik yüzeyde daha pürüzsüz ve düz görünüm oluşturur. Yeni cilt dokusu lekesizdir. Cildin orijinal rengindedir. Bu sayede cilt lekeleri de azalır. Genişlemiş gözenekler azalır. Yüzeydeki görünüm daha canlı bir cilt görünümüdür. Cildin parlaklığı artar. Fraksiyonel lazerin her seansında cildin %10-20 si kadarı etkilenir. Tüm yüzeye işlem yapılır. Fakat otomatik boşluklar bırakıldığından cildin tamamı etkilenmez.

Fraksiyonel lazer ile etkilediğimiz alan yüzdesi cildin ihtiyacına göre kişisel olarak ayarlanır. Bu kararı uzman doktorlar verir. Her seanstan sonra cildin toparlanması ve yenilenmesi için bir ay beklenir. Daha sonra lazer cilt gençleştirme işlemi tekrarlanır. Cilt gençleştirme için tekrar sayısı ihtiyaca göre belirlenmektedir. Cilt gençleştirme için lokal anestezi altında fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamasını öneriyoruz. Size önerimiz uygulamadan önce fotoğrafınız çekin ve iyileşme döneminden sonra çektiğiniz fotoğrafla karşılaştırın. Belirgin farkları kendinizde görebilirsiniz. Lazer Yüz Gençleştirme uygulamaları için randevu alıp doktorlarımızla görüşmenizi öneririz.

Lazer Cilt Gençleştirme Fiyatları

Cilt gençleştirme fiyatları seans fiyatları olarak belirlenmektedir. Cildin durumuna göre 1-6 seans uygumla yapılabilir. Birden fazla seans gerekli ise 3 seans paket uygulama fiyatları da vardır. Cilt yenileme fiyatları ve size özel ön değerlendirme için merkezlerden randevu alabilirsiniz. Çağrı merkezini arayıp istediğiniz merkezden randevu alabilirsiniz.

Lazer ile Cilt Gençleştirme Nasıl Oluyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir