Sivilce Lekeleri

Sivilce lekeleri ergenlik sivilcelerinden sonra kalan kötü bir anıdır. Bu lekeler ve izler bazen çok can sıkıcı boyutlarda olabilir. Cildin derinlerinde oluşan bu pigmentasyon sorunun çözümü oldukça güçtür. Sivilce lekeleri için birçok krem ve medikal tedavi denenmiştir. Sivilce lekelerinin derinlerde yerleşimi nedeniyle krem ve ilaçların etkileri sınırlı kalmaktadır.

Lazerlerin kullanımı ile sivilce lekelerine önemli derecede çözüm sağlanmaktadır. Bu amaçla kullanılan lazerlere fraksiyonel lazer adı verilmektedir. İki tip fraksiyonel lazer vardır. Bunlar erbiyum yag fraksiyonel lazer ve karbondioksit fraksiyonel lazer cihazlarıdır. Fiziksel özellikleri oldukça farklı cihazlardır. Bunlardan karbondioksit fraksiyonel lazer, erbiyum yag lazere göre cildin daha derinlerine iner. Bu sebeple fraksiyonel karbondioksit lazer sivilce lekeleri ve sivilce izlerinin tedavisinde daha başarılı olabilmektedir.

Sivilce Lekeleri fraksiyonel lazer tedavisi öncesi sonrası
Sivilce Lekeleri fraksiyonel lazer tedavisi öncesi sonrası

Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Bizim önerimiz sivilce leke ve sivilce izlerinde fraksiyonel karbondioksit lazer kullanılmasıdır. Fraksiyonel lazerler ayda bir kere uygulanır. Fraksiyonel  lazer deride minik sütunlar şeklinde ilerler. Deri içine ilerleyen lazer ışınları deri altı dokusuna kadar ilerleyebilir. Fraksiyonel Lazerin ilerlediği bu alanlarda mikron çapında delikler oluşur. Bu delikleri gözle görmek mümkün değildir. Dışarıdan sadece noktalar şeklinde gözlenir. Bu noktaların üzeri kabuklanır. Daha sonra kabuklar dökülür. Bu mikron çaplı bu boşlukların cildin yeni dokusu ile tamiri sağlanmış olur. Tekrar eden seanslarla cildin büyük kısmı yenilenmiş olur. Özetle cilt kendi kendine tamire zorlanır. Yeni oluşan bu cilt dokusu lekesizdir. Daha pürüzsüz, kaygan ve parlak görünümdedir. Lazerlerin sivilce lekelerini silmesi bu şekilde gerçekleşir.

Lazer Sivilce izleri Tedavisi Fiyatları

Bölge Seans Fiyatı
CO2 Fraksiyonel lazer ile sivilce izi yüz bölgesi (küçük)
410 TL
CO2 Fraksiyonel lazer ile sivilce izi yüz bölgesi (orta)
821TL
CO2 Fraksiyonel lazer ile sivilce izi yüz bölgesi (büyük) 1220 TL

Lazer Sivilce izleri Tedavisi Kampanya Fiyatları

Kadın: Bölge 3 Seans Paket Fiyatı – Kampanya
CO2 Fraksiyonel lazer ile sivilce izi yüz bölgesi (küçük)
980 TL
CO2 Fraksiyonel lazer ile sivilce izi yüz bölgesi (orta)
1973 TL
CO2 Fraksiyonel lazer ile sivilce izi yüz bölgesi (büyük) 2928 TL
Sivilce Lekeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir