Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon ülkemizdeki en popüler lazer epilasyon yöntemlerinden biridir. Bizde merkezlerimizde alexandrite lazer ile epilasyon yapmaktayız. Bizim farkımız gerektiği durumlarda diode lazerleri de kullanmamızdır. Alexandrite lazerin daha az başarılı olduğu durumlar için alternatif lazer olarak diode lazeri kullanmaktayız. Kişisel değerlendirme sonrası doktorlarımız hangi lazer ile epilasyona başlanacağına karar vermektedir. Lazer epilasyon için farklı alternatiflerin bulunması bir merkez için avantajdır.

Alexandrite lazer cihazları teknik olarak, 755 nm dalga boyundaki lazer ışığını kullanırlar. Bu lazer ışığı, melanin dediğimiz boya maddesi tarafından çok iyi tutulur. Melanin tarafından iyi tutulan bu ışık, kıl kökünde kuvvetli epilasyon etkisi yaratabilir. Bu nedenle alexandrite lazer iyi bir epilasyon lazeridir. Melanin tarafından iyi tutulması bazı durumlarda ise dezavantajdır. Koyu cilt renkli kişilerde alexandrite lazer kullanılamaz. Çünkü alexandrite lazer koyu ciltteki melanin tarafından da tutulur. Cildin fazla enerji tutması ciltte aşırı reaksiyonlara ve olumsuz etkilere neden olur.

Alexandrite Lazer Epilasyon koltuk altı uygulaması
Alexandrite Lazer Epilasyon koltuk altı uygulaması

Alexandrite epilasyon bu sebeple sadece açık cilt yapısına sahip kişilere uygulanabilir. Diode lazer bölümünde de değindiğimiz gibi koyu cilt renkli kişilerde ise diode lazer kullanılmalıdır. Alexandrite lazerin ince tüylere etkisi yoktur. İnce tüylerin bulunduğu bölgelerde istenmeyen etkiler de oluşabilir. İnce tüylerde tetiklenmeye ve azalma yerine artışa neden olabilmektedir. Alexandrite lazerin bundan dolayı yüz bölgesinde bu lazerin kullanılmasını önermiyoruz. Hangi lazerin kimde kullanılacağına uzman ekipler karar vermelidir. Lazerin işlem için kullanılan dozu da etkinlik açısından önemlidir. Bilindiği gibi günümüzde lazer epilasyon uygulamaları sadece hastane ve tıp merkezi gibi sağlık kuruluşları tarafından yapılabilmektedir.

Uzman doktorların yönettiği bu gibi merkezlerde alexandrite lazer epilasyon uygulamalarınızı yaptırınız. Alexandrite lazer ile derin yerleşimli sırt kılları ve kol kıllarında da benzer sebeplerle istenen başarı elde edilemeyebilir. Biz sırt ve kol bölgesinde diode lazer uygulamalarını önermekteyiz. Alexandrite lazer uygulaması vücut bölgelerinde genellikle 6 seans yeterli olmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Fiyatları

Alexandrite lazer epilasyon fiyatları hakkında geniş bilgi için sağ üstteki formu doldurup bize yollayınız. En kısa zamanda size alexandrite lazer epilasyon paket ve epilasyon fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Alexandrite lazer için hemen randevu almak yada ön görüşme yapmak isterseniz lütfen çağrı merkezini arayınız. Size en uygun merkez için ise merkezler bölümünü ya da kampanyalar sayfasını ziyaret ediniz. Lazer epilasyon uygulamaları klasik olarak ortalama 6 seansta başarı sağlar.

Alexandrite lazer yöntemi içinde aynı başarı oranları geçerlidir. İnce tüyleri olan ve esmer kişilerde Alexandrite epilasyon yöntemi kullanılmamalıdır. Kullanılırsa seanslar uzar başarı düşer. Hatta tüylerde artış olabilir. Bu nedenle alexandrite lazer sadece açık cilt tipinde kullanılmalıdır. Seans öncesinde bir hazırlık gerekmez. Fakat daha çok genital ve koltukaltı, bacak bölgelerine uygulandığından üç gün kadar önce evde tüyler kısaltılırsa iyi olur.

Alexandrite Lazer Epilasyon fiyatları
Alexandrite Lazer Epilasyon fiyatları

Alexandrite epilasyonun avantajı uygulandığı anda tüylerin yok olmasıdır. Böylece alan işlemden sonra kılsız hale gelir. Bu ağda gibi epilasyon etkisi birçok kadını memnun eder. Alexandrite lazerin bu tüylerin kalıcı olarak kaybolmasını sağlayabilmesi için tekrarlayan seanslara gerek vardır. Adı geçen bölgelerde iki ayda bir kere uygulama yapılır. Tüylerin tekrar tam olarak çıkması beklenir. Alexandrite Lazerler de gelişim evresindeki kıllara en çok etki eder. Alexandrite epilasyon seansı sonrasında kıllar kendiliğinden yavaş yavaş dökülür. Bu süreçte bölgeyi nemlendirmek yeterlidir. Deriyi tahriş edici uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Alexandrite lazer epilasyon fiyatları ile diode lazer epilasyon fiyatları tüm merkezlerimizde aynıdır. Alexandrite lazer fiyatları uygulama yapılan bölgeye göre belirlenir. Vücudun simetrik iki yarısını da kapsar. Ayrıca bizim tüm merkezlerimizde 6 seans paket alexandrite lazer epilasyon fiyatları uygulanmaktadır. Tüm bunlar için lütfen bize mail yoluyla ulaşın. Hemen öğrenmek için ise çağrı merkezini arayınız.

En İyi Alexandrite Lazer Cihazı Hangisi?

Aslında bu sorunun yanıtı önemlidir. Birçok ülke menşeili lazer cihazı satılmaktadır. Bazı lazer cihazları maalesef ciltte istenilen biyolojik etkileri sağlayamamaktadır. Ancak etkin dozda lazer uygulamaları başarılı olabilmektedir. Bu nedenle lazer cihazlarının bu etkiyi sağlayabilecek güçte olmaları şarttır. Dünyada istenilen standartta lazer cihazı üreten firmalar belli başlıdır. Biz lazer cihazlarında Amerikan ve İsrail menşeili lazer cihazlarını kullanıyoruz. Bu teknolojilerin en ileri olduğu ülkeler bu ülkelerdir. Bunlara son yıllarda Güney Kore’de bu listeye eklenmiştir. Ülkemizde üretilen bilinen bir lazer markası maalesef henüz yoktur.

Alexandrite Lazer Yaptıranlar Memnun Mu?

Bizim kliniklerimizde alexandrite lazer epilasyon yaptıranlar için yaptığımız takiplerde memnuniyet oranının yüksek olduğunu gördük. Alexandrite epilasyon yaptıranların en çok memnun olduğu şey; lazer seansı esnasında kılların yanıp yüzeyden yok olmasıdır. Bir nevi klasik alışkanlık olan ağda yapılmış gibi kıllardan kurtulmak yaptıranların hoşuna gitmektedir. Acı tolere edilebilir ve geçicidir. İşlem sonrası kızarıklık çabuk geçmektedir. Doğru bölgelere ve doğru dozlarda yapılan alexandrite lazerden yaptıranlar memnun kalmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon En İyi Epilasyon Yöntemi Mi?

Bu yanlış ve kasıtlı bir bilgilendirmedir. Alexandrite lazer epilasyon cihazı satan firmaların pazara enjekte ettiği bir söylemdir. Her lazerin kullanım yeri farklıdır. Doğru yerde kullanılır ise alaexandrite lazer başarılıdır. Kullanılmaması gereken yerde kullanılırsa yan etkilerde oluşabilir. Örneğin yüz, boyun, kol gibi bölgelerde ince tüylerde artışa neden olabilir. Bu bölgelerde asla kullanılmamalıdır. Ayrıca kullanılan lazer dozu da etkinlik için önemlidir. Bu lazerde diğer lazerler gibi konunun uzmanları tarafından kullanılmalıdır.

Alexandrite Lazer Epilasyonun Zararları Var Mı?

Genel anlamda lazerlerin cilde zararı yoktur. Birçok bilimsel çalışma bunu bildirmektedir. Fakat yanlış kullanılır ise alexandrite lazer epilasyon’un cilde zararı olabilir. Örneğin bronz bir kişide etkili dozlarda kullanılan aleksandrite lazer cilde zarar verebilir. En basit yan etki kabuklanma dır. Kabuklanmadan korkmamak gerekir. Atış yapılan yerlerde yuvarlak kahve renkli lekeler işlem yaptırmış kişiyi korkutabilir. Görüntü kötüdür. Fakat korkmaya gerek yoktur. Nemlendiricilerle 1-2 hafta içinde bu yan etki geçer.

Daha ileri sorunlar yanık oluşmuş ise ortaya çıkar. Aynı şekilde bronz cilde uygulama yapmadan kaynaklanır. BU durumda kahve renkli ya da açık beyaz leke kalabilir. Fakat bu durumda bile panik yapmaya gerek yoktur. Bu lekeler genellikle bir yıl içinde geçer. Ayda bir iki kez banyoda kese yapmayı öneriyoruz.

Bu mekanik peeling etkisi yaparak lekelerin hızla kaybolmasını sağlar. Alexandrite lazerin bir zararı da yine yanlış kullanımdan kaynaklanan tüylerde artıştır. Bu nedenle önerimiz yüz, kol, sırt, omuz bölgelerinde aleksandrite lazeri kullanmamaktır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir