Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer 810 nanometre dalga boyu ile alexandrite lazerden daha uzun dalga boyuna sahiptir. Uzun dalga boyu bu lazer için de avantaj ve dezavantajlara neden olmaktadır. Diode lazer kalın ve ince tüm kıl tiplerinde epilasyon için tercih edilen bir lazer tipidir. Diode lazer epilasyon sistemi ayarlanabilen modları sayesinde diğerlerinden farklı olarak ince kıl epilasyonunda kullanılabilmektedir. Diode lazerler melan pigmentine yeteri derecede tutunabilir. Deri içinde alexandrite lazerden biraz daha fazla derine inebilirler.

Diode Lazer Epilasyon koltuk altı uygulaması
Diode Lazer Epilasyon koltuk altı uygulaması

Diode Lazer Hangi Bölgelerde Daha etkilidir?

Tüm vücut bölgelerinde en az alexandrite lazerler kadar etkili lazerlerdir. Fakat daha derine indiklerinden alexandrite lazerden biraz daha ağrılıdır. Bu nedenle biz koltuk altı, genital ve bacak bölgesinde cilt rengi açık ise ve kıllar koyu ise alexandrite lazer ile uygulama yapıyoruz. Fakat gerekli durumlarda diode lazer bu bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir. Diode lazerler dalga boyunun uzunluğu nedeni ile koyu cilt rengine sahip kişilerde uygulanabilir. Bu yargı diode lazer epilasyon bronz tenlerde uygulanabilir anlamına gelmez. Deri rengi genetik olarak koyu olanlar için diode lazer en uygun lazerlerden biridir. Bronz tende hiçbir lazer uygulaması yapılmamalıdır, yanlıştır.

Diode Lazerin Avantajları

Diode lazerin en önemli avantajlarından biri derine yerleşimli kıllarda etkili olabilmesidir. Alexandrite lazerin yetersiz kalabildiği sırt, omuz, kol ve yüz kıllarında daha başarılıdır. Koyu cilt tiplerinde de alexandrite lazer uygulanamaz fakat diode lazer uygulanabilir. Biz diode lazerin yüz, sırt, kol bölgesinde sonuçlarından memnun kaldığımız için özellikle önermekteyiz. Diode lazer epilasyon tüm merkezlerimizde kullanılan bir lazer türüdür. Lazer merkezleri bölümünden adreslere ulaşabilirsiniz.

Diode Lazer Epilasyonun Avantajları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir