Diode Lazer ince Kıllara Etkili mi?

Diode Lazer ince Kıllara Etkili mi? Diode lazer cihazın ve lazerin fizik özelliklerinden dolayı ince kıllarda etkilidir. İnce kıllara diode lazer kadar etkili bir lazer yoktur. Uygulama şeklide diode lazerin ince tüylerde etkili olmasını sağlar. İnce tüylerde az miktarda melanin bulunur. Genelde ince tüyler açık renklidir.

Diode Lazer ince Kıllara Etkili mi?
Diode Lazer ince Kıllara Etkili mi?

Açık renkli tüylerin lazer tarafından etkilenmesi güçtür. Lazer dozu yüksek olsa ince tüylere etkili olmaz. Yani yüksek lazer dozu gerekir. Yüksek lazer dozları cilde zarar verir. Fakat diode lazerle yüksek doz verilmese bile yüksek doz veriyormuş gibi etki yaratılabilmektedir. Bu cihazın teknolojik özelliklerinde kaynaklanmaktadır. Ayrıca diode lazerler kıl köküne yeterince ulaşabilmektedir. Tüm bu özellikleri sayesinde diode lazer epilasyon ince tüylere uygulanabilir. İnce tüyde diode lazer etkilidir.

İnce tüylerdeki etkinlik çok önemlidir. Vücudumuzun birçok yerinde ince tüylerin yanında kalın tüylerde vardır. Kalın tüyler etkilenirken ince tüylerde lazerden etkilenmelidir. Ya da en azından alexandrite lazer gibi ince tüylerde tetikleyici etki yapmamalıdır. Bu nedenlerle kalın tüylerde epilasyon yaptırıyorsanız ve yaptırdığınız bölgede ince tüylerde varsa diode lazer kullanan merkeze gitmelisiniz.

Diode lazer bu tip tüylenmeler için en uyun lazerdir. Diode lazer ile epilasyonun ince tüyler için kullanıldığı birçok bölge vardır. Örneğin yüzdeki epilasyonda mutlaka diode lazer kullanılmalıdır. Çünkü yüzde hem kalın hem ince kıl birliktedir. Bazı erkek sırtlarında ince ve kalın tüy birlikte bulunur. Omuz bölgesinde çoğu zaman ince tüyler bulunur. Kol bölgesi de yüz bölgesine benzer bir bölgedir. İnce ve kalın kıllar birliktedir. Tüm bu bölgeler için en iyi çözüm diode lazer epilasyondur.

İnce tüylerde kalın tüylere göre seans sayısı uzayabilir. Örneğin bu nedenle normalde diode lazer epilasyon 6 seans uygulanırken yüz bölgesinde 10 seans uygulama gerekli olmaktadır. Bu bölgeler için paketler ve kampanyalar söz konusudur. Görüldüğü gibi epilasyon basit görünse de incelikleri olan bir iştir.

Bu nedenle en doğru yaklaşım profesyonel bir kuruluşta lazer epilasyon yaptırmaktır. Lazer epilasyon merkezlerimiz için www.daphnelazer.com adresine başvurabilirsiniz. Bu merkezlerde ön görüşmeler ücretsiz yapılıyor. Randevu almanız yeterli olacaktır. Sonrasında doktorlarımız sizi yönlendirecektir.

Diode Lazer ince Kıllara Etkili mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir