Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer Epilasyon Cihazları; Son teknolojik gelişmelerle beraber lazer epilasyon cihazları çeşit ve marka olarak oldukça fazla sayıdadır. Bu nedenle tüketiciler doğal olarak; En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi?

Hangi lazer epilasyon cihazı en iyi sonuç verir? Hangi lazer cihazları en az ağrılıdır? Hangi lazer epilasyon cihazları en güvenlidir? En hızlı yanıt hangi cihazla alınır gibi sorular sormaktadır. Bu kadar reklam ve bilgi bombardımanının olduğu bir yerde bu sorular haklı sorulardır. Şimdi bu sorulara bilimsel alt yapı çerçevesinde yanıt vermeye çalışacağız.

Lazer Epilasyon Cihazları
Lazer Epilasyon Cihazları

Temel itibariyle bakıldığında lazer epilasyon cihazları dört çeşittir. Bu cihazlar ürettikleri lazer enerjisine göre isim alırlar. Ruby lazer üreten cihazlara ruby lazer denir. Aynı şekilde diode lazer, alexandrite lazer ve nd yag lazer cihazları epilasyon için kullanılır. Her bir lazer türünün de üreten fabrikaya göre markaları vardır. Örneğin diode lazer için Lümenis Light Sheer, Alexandrite lazer için Apogee 5500 veya Nd yag Lazer için Fotona lazer gibi markalar mevcuttur. Şüphesiz daha birçok marka sayılabilir.

Bizim önerimiz FDA onayı almamış hiçbir marka ile epilasyon yapılmaması yönündedir. Biz Amerikan malı lazerlerin oldukça etkili sonuçları olduğunu gördük. Bu nedenle Amerikan malı ve FDA onaylı lazer epilasyon cihazlarını kullanıyoruz. Bu teknolojide USA nın oldukça ileride olduğunu söyleyebiliriz. Lazer cihazlarının sadece broşürlerinde yazan özellikler her şeyi karşılamaz. Bunun yanında piyasada denenmiş lazerler olmaları da önemidir.

Biz merkezlerimizde diode lazer ve alexandrite lazer kullanıyoruz. Birinci tercihimiz diode lazerlerdir. Bunun ana nedeni diode lazerin tüm cilt tiplerinde ve tüm vücut bölgelerinde başarılı olmasıdır. Ayrıca diode lazer ince tüylerde etkilidir. Tetikleme etkisi ile tüyleri çoğaltmaz. İkinci tercihimiz alexandrite lazer epilasyon cihazlarıdır. Bu cihazlarda etkili ve pratik cihazlardır. Sakıncası bazı vücut bölgelerinde örneğin yüz, boyun, sırt ve kollarda kullanılamamasıdır. Ayrıca alexandrite lazer koyu ciltlerde de kullanılmamalıdır. Alexandrite lazer bu durumlarda hem riskli olabilir hemde iyi sonuç vermeyebilir. Bu bölgelere diode lazerin kullanılması en doğru yaklaşımdır.

En İyi lazer epilasyon hangisi?

Lazer Epilasyon Cihazları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir