Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Koltuk Altı ; Koltuk altı lazer epilasyon uygulamasının detayları, hangi yöntem en iyi? Kaç seans sürer? Koltuk altına bir zararı var mı? İşlem sonrası nelere dikkat etmelisiniz?

Lazer Epilasyon Koltuk Altı Uygulaması

Koltuk altı kılları kadınların estetik anlamda rahatsız oldukları bir bölgedir. Koltuk altı kıllarının alınmasında hijyenik, geleneksel ve kişisel sebeplerde rol oynamaktadır. En çok lazer epilasyon uygulanan bölgelerdendir. Koltuk altı lazer epilasyonu oldukça başarılıdır. Kişiye göre değişse de bazen 4 seansta bile çok iyi sonuçlar elde edilebilir.

Koltuk altı kılları genellikle kalın ve serttir. Kıl yerleşimi de lazer epilasyon için uygundur. Ortalama 4-6 seansta çok başarılı sonuçlar elde edilir. İşlem öncesinde bölgenin en az üç hafta boyunca ağda, epilatör gibi yöntemlerle alınmamış olması şarttır. Lazer epilasyon kıl köklerine etki eden bir yöntemdir. Bu nedenle kılların alınmamış olması gereklidir. Lazer epilasyon seansları başladıktan sonra genelde 2 ay aralıklarla uygulama yapılmaktadır. Uygulama aralıklarında bölgenin jiletle alınmasını öneririz. İkinci seansa gelirken 3 gün öncesinden jilet ile kısaltılırsa iyi olur. Uygulama açısından zaman kazanılmış olur.

Lazer epilasyon koltuk altı uygulaması yapılırken ağrı duyulmaz
Lazer epilasyon koltuk altı uygulaması yapılırken ağrı duyulmaz

Lazer epilasyon öncesi koltuk altına parfüm, alkollü temizleyiciler, kremler sürmeyiniz. İşlemden önce kıllar kısaltıldıktan sonra mutlaka ıslak mendille bölgeyi siliniz. Daha sonra kurulayınız.

Koltuk altı Lazer epilasyon, lazer uygulamaları arasında küçük bölgelerden sayılmaktadır. Bu nedenle koltuk altı lazer epilasyon fiyatları merkeze göre değişse de birbirine yakındır. Lazer Fiyatlarından ziyade gideceğiniz merkezi seçmeniz ve bu konuda rahat olmanız daha önemlidir. Bilinen ve değişik lazer tiplerini de barındıran alt yapısı sağlam lazer merkezleri tercih ediniz.

Lazer ışını bu bölgede endişe edecek bir problem yaratmaz. Sadece siyah pigment tarafından tutulduğundan yani selektif fototermoliz prensibi ile çalıştığından lazer uygulama açısından diğer bölgelerden pek ayrı yanı yoktur. Aşırı kıl, terleme ile beraber hijyenik rahatsızlık yaratmaktadır.

Bazı kimselerde kıl dönmesi apseleşme ve enfeksiyona sebep olabilmektedir. Lazer epilasyon uygulaması bölgedeki kılları ortadan kaldırdığından bu tip kıl dönmesi gibi problemler için de lazer en iyi çözüm seçeneğidir. Lazer epilasyonun en başarılı olduğu bölgelerden biri koltuk altıdır. Pratik ve hızlıdır. En fazla 5 dakikada 2 koltuk altı birden lazer ile taranabilir.

Lazer Epilasyon Koltuk Altı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir