Lazer Epilasyon Merkezi Seçerken Dikkat

Lazer Epilasyon Merkezi Seçerken Dikkat; Lazer epilasyon yaptırmadan önce nelere dikkat etmelisiniz? Hangi merkeze gitmelisiniz? Hangi lazer epilasyon cihazı ile en iyi sonuç alınır? Lazer epilasyona başlamadan bilmeniz gerekenleri sizin için özetlemeye çalıştık.

Seçilen Lazer Epilasyon Merkezi Neden Önemli?

Lazer epilasyon bilindiği gibi günümüzde sadece sağlık kuruluşlarında yapılabilmektedir. Bu nedenle adreslerini verdiğimiz tüm merkezler sağlık kuruluşlarıdır. Bu merkezleri uzman doktorlar yönetmektedir. Bu merkezlerden birine giderek doktorlarla ön görüşme yapmanızı öneririz. Bu merkezlerde çalışan doktor sizin kıl ve cilt tipinizi değerlendirir. Lazer epilasyon için uygun aday olup olmadığınıza karar verir. Uygunsanız size en uygun lazer tipi ile lazer epilasyon işlemine başlanır. Bu nedenle güvenirliği yüksek bir lazer epilasyon merkezi seçmelisiniz. Böylece en doğru lazer epilasyon cihazı ve en doğru dozlarla epilasyon yaptırabilirsiniz. Bizim önerimiz merkezler sayfasındaki sağlık kuruluşlarıdır.

Lazer Epilasyon Merkezi
Lazer Epilasyon Merkezi

 

Lazer Epilasyon Türleri ve Önemi?

Biz diode lazerlerin vücudun tüm bölgelerinde etkili epilasyon sağladığını söyleyebiliriz. Diode lazerlerinde farklı markaları mevcuttur. Bunlarında başarıyı etkilediğini düşünüyoruz. Bilindiği gibi diode lazerler tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Yani koyu ve açık cilt rengine sahip kimselerde uygulanabilir. Diode lazerlerin bir avatajıda ince tüylerede etkili olabilen bir lazer olmasıdır. Alexandrite lazerlerde başarılı lazerlerdir. Alexandrite lazerler koyu cilt rengi olan kimselere uygulanamaz. Alexandrite lazer sadece açık cilde sahip kimselere uygulanabilmektedir. Alexandrite lazerlerin yüz bölgesinde uygulanmasını önermiyoruz. Yüz bölgesinde istenmeyen reaksiyonlara neden olabilmektedir. Diode lazerler ise yüz bölgesinde çok başarılı lazerlerdir. Alexandrite lazerler geniş bölgelerde ve genital bölgede pratikliğinden dolayı tercih edilebilir. Biz bu iki lazer epilasyon yöntemini de merkezlerimizde kullanıyoruz. Bazı merkezlerimizde çok koyu ciltler için nd yag lazerde kullanılmaktadır. Nd yag lazer kılcal varis tedavisi de yapmaktadır. Bu nedenlerle lazer epilasyon çeşidi ve seçimi önemledir. Lazer çeşidi seçimini sizin için önerdiğimiz merkezlerde uzman doktorlar yapmaktadır.

Etkin Lazer Dozu Kullanımının Önemi

En etkili lazer epilasyon sağlanabilmesi için yüksek dozda lazer uygulanmalıdır. Fakat yüksek dozda lazer cildi yakabilir. Bu bir denge işidir. Yani en optimal düzeyde lazer dozu kullanılmalıdır. En etkin ve güvenli doza kim karar vermeli? Bu sorunun yanıtı açıktır. Kliniği yöneten konunun profesyoneli uzman doktorlar karar vermelidir. Kliniğin uzman doktor kadrosu ve lazer epilasyon konusundaki deneyimi de önemlidir. Lazer cihazları cildi koruyucu modlarda ve olabilecek en yüksek dozlarda kullanılırsa en etkili epilasyon sağlanır. Bu nedenle en güvenli lazer dozunun kullanımı lazer epilasyonun başarısı için önemli bir ölçüttür.

Lazer Epilasyon için en uygun kıl tipi

Lazer epilasyon için en uygun kıl kalın ve siyah olan kıllardır. Kalın kıllar lazer enerjisini yüksek miktarda tutar. Siyah renk ise lazeri daha çok çeker ve kılın gövdesine sokar. Bu sayede kalın ve siyah kıllar lazer epilasyondan en çok etkilenir. Beyaz kıllar hiç etkilenmez. İnce ve açık tüyler etkilenmez. İnce siyah kıllar etilenebilir. Sarı ve kızıl kıllar etkilenmez. Kahverenkli kıllar az etkilenir.

Açık cilt tipine sahip kişilerde lazer epilasyon daha başarılıdır. Yukarda söz ettiğimiz gibi yüksek dozlarda kullanmak başarıyı arttırır. Açık cilde sahip kişiye lazer epilasyon seansında yüksek dozlar kullanılabilir. Cilt açık renkli olursa cildin zarar görme olasılığı düşer. Koyu cilt tiplerinde diode lazer tipi daha güvenlidir. Bu nedenle koyu ciltlerde diode lazer tercih edilmelidir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyonla vücut bölgelerinde 6 seansta sonuç alınır. Yüz bölgesi lazer epilasyonu ise kişiye göre değişse de ortalama on seans sürebilir.
Lazer epilasyonun seans aralıkları vücut bölgesine göre değişmektedir. Vücut bölgelerinde 2-3 ay aralıklarla lazer epilasyon yapılır. Yüz bölgesi lazer epilasyon uygulaması ise ayda bir yapılmaktadır. Tüyler tamamen çıkınca lazer epilasyonun uygulanması en doğru yoldur.

Lazer Epilasyon Merkezi Seçerken Dikkat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir