Lazer epilasyon Nedir

Lazer Epilasyon Nedir?  Lazer enerjisi ve lazer ışın demetlerinin kullanılarak kalıcı epilasyon yapılması işlemidir. Lazerli epilasyon öncesinde gittiğiniz klinikte cilt ve kıl yapınızı değerlendirerek size en uygun lazer epilasyon cihaz ve lazer tipi belirlenmelidir. Bu işi yapan ciddi kliniklerin çoğunda birçok lazer tipi birlikte bulunur. Bu lazer tiplerinden size en uygun olanı seçilerek işleme başlanır. Lazer epilasyon uygulamaları yapan aşağıdaki kliniklerde ön görüşme yaparak konunun uzmanlarından daha fazla bilgi almanız sizin yararınıza olacaktır. Bu görüşmelerde beklentilerinizi ortaya koyabilir sizin hakkınızda olası sonuçları öğrenebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Nasıl Epilasyon Yapar?
Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Nasıl Epilasyon Yapar?

Biz bu sayfada size olabildiği kadar detay bilgi vermeye çalışacağız. Fakat en doğru ve size özel bilgiyi uzmanlarla yaptığınız görüşmelerden edinebilirsiniz. Bir lazer kliniğinde sizinle ön görüşme yapılarak size özel birtakım bilgiler dosyanıza not edilir. Geçirdiğiniz hastalıklar, olası cilt hassasiyetleriniz gibi durumlar ön görüşmede sorgulanır. Uzmanlar işlem yaptırmak istediğiniz bölgeyi inceleyerek kıl ve cilt özelliklerinizi not ederler. Bu aşamadan sonra size lazer epilasyonun uygun olup olmadığına karar verilir.Lazerli epilasyon için en çok diode ve alexandrite lazerler kullanılmaktadır. Bu lazerlerin markası ve kullanım şekil ve dozları önemlidir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyona uygun iseniz ikinci aşama olan lazer türü ve dozuna karar verilir. Bu işlemler uzman doktorların işidir. Başarılı bir epilasyon için uygun kıl ve cilt yapısına sahip olmanız gereklidir. En uygun cilt açık cilt rengidir. Tüylerin koyu renkli olması da lazerle epilasyonun başarısını artırır. Sizin lazerli epilasyon için uygun olup olmadığınıza yukarıda belirttiğimiz gibi doktorlar karar vermelidir.

Lazerli epilasyonun başarılı olması için ikinci önemli etken doğru lazer tipinin seçilmesi ve bölgeye uygun lazer türü ile epilasyon yapılmasıdır. Bizim en çok kullandığımız ve önerdiğimiz lazer türleri diode ve alexandrite lazerlerdir. üçüncü önemli etken ise lazer epilasyonu uygulayan klinik uygulama esasları yani protokolleridir. Epilasyon dozları yüksek ve düşük olmamalı optimal seviyede tutulmalıdır. Bu nedenle burada kliniğin tecrübesi ön plana çıkar ki bu da önemli başka bir etkendir.

Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir