Lazer Epilasyona Hangi Ay Başlamalı

Lazer Epilasyona Hangi Ay Başlamalı? Lazer epilasyona başlama zamanı önemli mi?
Bu makalemizde “Lazer Epilasyona Hangi Ay Başlamalı” sorusuna yanıt bulmaya çalışacağız. Lazer epilasyon bilindiği gibi seanslar halinde yapılan bir uygulamadır. Her seansta istenilen bölgeye lazer yapılmaktadır. Tüm vücuda aynı anda lazer epilasyon yapılmasında bir sakınca yoktur. Bir seans yapıldıktan sonra diğer seansa kadar belli süre beklenmelidir. Bunun nedeni vücut tüylerinin çıkış döngüsüdür. Tekrar tüm kıllar belirgin olarak çıkınca sonraki seans yapılabilir.

Lazer Epilasyona Hangi Ay Başlamalı, Koltuk altı lazer epilasyon sonrası
Lazer Epilasyona Hangi Ay Başlamalı, Koltuk altı lazer epilasyon sonrası

Kıllar anagen, katagen ve telogen olarak adlandırılan üç evreden geçerler. Bu evreler büyüme olgunlaşma ve dökülme evresidir. Vücut bölgelerinde bu döngü 2 ayda bir tekrarlanmaktadır. Yüz bölgesinde ise döngü hızlıdır. Genital ve koltuk altı bölgesinde de kıl döngüsü hızlıdır.

Yukarıdaki sebeplerle yüz bölgesinde ayda bir1 kere vücutta ise 2 ayda bir kere lazer epilasyon uygulaması yapılır. Bu hesapla ekim, kasım, aralık aylarında lazer epilasyona başlanırsa yaz tatiline kadar ortalama 4 seans uygulama yapılmış olur. Yazın tatil gibi sebeplerle genelde ara verilmektedir. Bronz olunmadığı zaman yaz aylarında lazer epilasyon yapılmasının sakıncası yoktur. Sadece yüz bölgesi güneşe maruz kaldığından bu bölgeye yapılamayabilir.
Her gün yüz bölgesi güneş koruyucusu ile korunursa uygun dozlarla lazer epilasyon yapılabilir. Yazın ara vermek zorunda kalırsanız bir kaybınız olmaz. Önceki seanslarda oluşan kıl azalması kalıcıdır. Fakat yaz aylarına kadar ciddi bir ilerleme kaydedip yazın rahat etmek isterseniz size önerimiz çok geçmeden lazer epilasyona hemen başlamanız yönündedir.

Lazer Epilasyona Hangi Ay Başlamalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir