Lazer İle Siğil Tedavisi

Lazer ile Siğil Tedavisi; Siğil vücudumuzun her yerinde görülebilen bir cilt hastalığıdır. Bu hastalığa virüsler neden olmaktadır. En çok rastlanan virüs human papilloma virüslerdir. Bu virüslerin birçok çeşidi vardır. Bazı türleri sıklıkla siğil oluşumuna neden olur. Genelde siğili olan bir insana doğrudan temasla bulaşır. Vücut direnci düştüğünde deride siğil daha çabuk oluşur.

Lazer İle Siğil Tedavisi
Lazer İle Siğil Tedavisi

Siğil en çok genital bölge, el ayak ve yüzde gözlenir. Temas olan bu bölgeler siğillerin çok bulaşıcı olmasından kaynaklanır. Siğilli bir kişiyle tokalaşma, öpüşme, cinsel ilişkiye girme sonucu siğil bulaşır. Siğillerin tedavisinde ilaçlar kullanılabilir. Bazen yakma işlemi uygulanır. Yakma işlemi kolay ve hızlı sonuç verir.Bu nedenle hasta ve doktor genelde bu yolu tercih ederler. Yakma işlemi üç şekilde yapılır. Koterle yakma, soğuk ile yakma ve lazer ile yakma şeklindedir.

Lazer ile siğil yakma işlemi diğer yöntemlere göre iyileşme süresi kısadır. Lazer ile siğil tedavisinin tekrarlama olasılığı azdır. Çevre dokuya zarar vermediğinden leke ve iz kalma ihtimali oldukça düşüktür. Lazer ile yakılan siğiller bir seansta bile yok edilebilir. Çok fazla siğilin olduğu alanlarda lazerle siğil tedavisi önerilmektedir. Yakılan alana en az zarar vermek esastır. Ayrıca ayak tabanı siğillerin de iyileşme süresi kısa ve tekrarlama olasılığı az olduğundan çok kullanışlı bir tedavidir.

Lazer siğil tedavisi fiyatları ve ön görüşme için bizden randevu alınız. Doğrudan çağrı merkezini arayarak lazer siğil tedavisi olmak istediğinizi söyleyerek dermatoloji uzmanlarımızdan randevu talep edebilirsiniz. Lazer siğil tedavisi lokal anestezi altında uygulanmaktadır. İşlem sonrası işinize evinize gidebilirsiniz. Belirgin bir ağrı olmaz. İşlem sonrası kabuklanma olabilir. Bir hafta kadar sonra kendiliğinden geçer. İstanbul’da birçok semtte merkezimiz bulunuyor. Ayrıca Ankara, Kayseri, Kocaeli merkezlerimizin yanı sıra Makedonya’da Üsküp merkezimizde siğil tedavisi yaptırabilirsiniz.

Lazer İle Siğil Tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir