Ütüleme Epilasyon Nedir?

Ütüleme epilasyon olarak bilinen uygulama aslında diode lazer epilasyon uygulamasıdır. Diode lazerin farklı bir kullanımıdır. Lazer epilasyon amacıyla kullanılır. Normalde diode lazer uygulaması etkili dozlarda ve her santimetre kareye bir lazer atışı şeklinde uygulamamaktadır. Böylece kıl köklerine bir seferde lazer enerjisi gönderilip kıl kökleri etkilenir. Biz merkezlerimizde bu yöntemi kullanmaktayız. Ütüleme epilasyonda ise düşük dozda diode lazer uygulanır. Düşük dozlardaki uygulamayı tamamlamak için aynı bölgeye daha sonra 4 kere atış yapılır.

ütüleme epilasyon
ütüleme epilasyon

Lazer atışları aynı anda yapılmaz. Bildiğimiz ütüleme gibi üzerinden defalarca geçilerek işlem yapılmaktadır. Bu nedenle bu yönteme ütülenme epilasyon adı verilmektedir. Son yıllarda kullanılan bir uygulamadır. Başarı oranları ve epilasyondaki etkinliği bizim uygulamalarımıza benzerdir. Fakat daha az ağrılı olduğu yönünde yayınlar vardır. Bu yöntem henüz tam oturmuş bir yöntem olmadığından biz uygulamıyoruz. Bizim kullandığımız diode lazerler ağrısız olduğundan biz yüksek doz diode lazer uygulamalarını tercih ediyoruz.

Ütüleme epilasyonu kullanıcıya çok bağımlıdır. Bu elbise ütüsü yapmaya benzer. Yani ütüleme epilasyonu yaparken bir yerde fazla beklerseniz cilt yanabilir. Lekeler oluşabilir. Böyle durumlar bildirilmektedir. Biz bu kadar kullanıcı bağımlı bir yöntemin güvenilirliği konusunda şüpheliyiz. Bu nedenle şimdilik ütüleme epilasyonu uygulamıyoruz. Ütüleme epilasyonun fiyatları ile normal lazer epilasyon fiyatları arasında fark yoktur.

Ütüleme epilasyon fiyatları da bölgeye göre fiyatlandırılmaktadır. Bir diğer sıkıntıda ütüleme lazer epilasyonun küçük bölgelerde uygulama zorluğudur. Yüz bilgesinde uygulama zordur. Genital bölge ütülenme epilasyonda zor uygulanır. Özetle ütüleme olarak bilinen epilasyon uygulaması zor ve tecrübelerin az olduğu bir yöntemdir. Kullanıcının yeteneğine bu kadar bağımlı olması da ütüleme epilasyonun zayıf yanlarından biridir.

Ütüleme Epilasyon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir