Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir? Saç ekimi en çok ense bölgesinden alınan saç kökleri ile yapılır. Saç kökleri enseden alınır ve kel olan ya da saçların seyrek olduğu alana ekilir. Bu nedenle bu işleme saç nakli ya da saç transplantasyonu denilmektedir. Saç ekim işlemi lokal anestezi altında yapılır. Saçların alındığı ense bölgesi ve saçların ekildiği ön ve üst kafa derisi lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu nedenle saç ekimi sırasında ağrı duyulmaz.

saç ekimi
saç ekimi

Saç kökleri özel aletlerle ense bölgesindeki saçlı deriden tek tek alınmaktadır. Alınan saç kökleri ayrı bir yerde ekim için hazırlanır. Saç kökleri hangi alana ekilmek isteniyorsa o bölge saç ekimine hazır hale getirilir. Ekim yapılacak alana saç köklerinin yerleştirileceği yerler dar ve küçük delikler halinde tek tek hazırlanır. Ekim için hazırlanmış saç kökleri alınır ve teker teker bu deliklere ekilir. Modern ekim bu şekilde yapılmaktadır. Bu ekim işlemine saçlar tek tek alındığında FUE tekniği denmektedir.

Saç ektirme işlemi sadece hastane ve cerrahi tıp merkezlerinde yapılabilmektedir. Plastik cerrah ve dermatologların yönettiği ekipler saç ekimini yapabilmektedir. Bu nedenle bu tür ekiplerin çalıştığı sağlık kurumlarına giderek ön görüşme yapmanızı öneririz. Bizim önerdiğimiz merkezler için formu doldurunuz. Online fikir almak isterseniz “gönder” bölümünden saçlarınızın dökülme şekline göre uygun seçeneği işaretleyiniz. Size en kısa zamanda dönüş yapmaya çalışacağız.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekiminde günümüzde en çok uygulanan yöntem FUE dir. Bunun açılımı folicular unit extrction yani kılın köküyle birlikte alınmasıdır. Kul köküyle birlikte mikromotor denilen bir aletle alınır. Bu kökleri ekmek için hazırlanan alana doğrudan ekilir. İşte bu yönteme FUE denmektedir. Bu yöntem saç köklerine en az hasar verdiğinden en çok tercih edilir. Alım aşaması uzun olsa bile sonuçlar açısından verilen emeğe değer.

FUT yöntemi neredeyse terk edilmiştir. Bu yöntemde saçlı deri ensenin üzerinden çıkarılır. Kökler bistürü ile bu bölgeden ayrıştırılır. Tek tek ayrıştırma saplanır. Fakat sonuçlar açısından FUE daha çok tercih edilir.

Saç ekimi merkezleri için bize ulaşın.

Görüşmek dileğiyle.

Daphne Saç Ekim Merkezleri

Acıbadem Saç Ekim Merkezleri

Saç Ekimi Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir