Yeni Saç Ekimi Teknikleri

Yeni Saç Ekimi Teknikleri; Saç ekimi bilindiği gibi ense bölgesindeki saçların alınarak saçların döküldüğü alanlara ekilmesi işlemidir. Saçların döküldüğü alanlara yapılan ekim tekniğinde ufak değişiklikler olmuştur. Fakat özü itibariyle ekim tekniğinde önemli bir değişiklik yoktur. Asıl değişen şey saçların enseden alınma tekniğidir.

Yeni Saç Ekimi Teknikleri fue metodu
Yeni Saç Ekimi Teknikleri fue metodu

FUT Tekniği

Eskiden uygulanan ve FUT adı verilen teknik özetle şöyledir: Saç alınacak ensedeki alan işaretlenir. İşaretlenen bu deri bölgesi komple çıkarılır. Kalan boşluk karşılıklı usulüne uygun dikilir. Bu nedenle burada bir ameliyat izi kalabilir. Çıkarılan saçlı deri parçası bir başka alanda mikroskop veya büyüteç kullanılarak işleme tabi tutulur. Burada saç kökleri tek tek ayrıştırılır. Bu esnada doku bir miktar hasarlaşabilir. Bu nedenle teknik biraz yapan kişilere bağımlıdır. Ayrıştırılan saç kökleri ekilecek kafa ön bölgesine tek tek ekilir.

FUE Tekniği

En yeni saç ekim tekniği ise FUE tekniğidir. Bu teknikte ekme işlemi diğer teknikteki gibi ve aynı şekilde yapılır. Fakat saç köklerini alma aşaması tamamen farklıdır. Bu teknikte bölgedeki deri çıkarılmaz. Ameliyat yapılmaz. Saçlı deri çıkarılmadığı için dikiş atılmaz. Bu nedenle yara izi bu teknikte oluşmaz. Bu teknikte saçlar tek tek alınır. Saçları almak için mikro motor denen aletler geliştirilmiştir.

Mikro motorun ucundaki parça saç köküne kadar iner. Saç kökünü komple çıkarır. Çıkarılan saç kökü besleyici bir solüsyona alınır. Mikroskopta incelendikten sonra ekim yapılacak alana ekilir. Saç alımı bir makine ile yapıldığından insana bağımlı değildir. Her kök standart aynı şekildedir. Kökler alınırken daha az travmaya maruz kalır. Bu nedenle bu teknikle yapılan saç ekimi daha başarılıdır. Bu teknik günümüzde yapılan en avantajlı saç ekimi tekniğidir.

FUE tekniği 5-6 saat sürer. Oldukça emek isteyen bir yöntemdir. Maksimum bir kişiye 3000-3500 ekim önerilir. Fazlası gereksiz ve hem hastayı hem ekibi yorar. Bu nedenle üzerinde yapılacak ekimler verimli olmaz. Daha fazla ekime ihtiyaç varsa bir yıl ara verip daha sonra yapmak mantıklı gözükmektedir. Ekim öncesi profesyonel yardım için bize ulaşın. Formu doldurup gönderin.

DHİ saç ekimi

Acıbadem DHİ Saç Ekimi

Yeni Saç Ekimi Teknikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir